środa, 26 czerwca 2013

Przed Draftem NBA 2013 - Top 14


Tegoroczny draft zbliża się wielkimi krokami, więc postanowiłem wybrać moją najlepsza czternastkę, która moim zadaniem powinna zostać wybrana i dlaczego?

 1. Nerlens Noel – Cleveland Cavaliers PF/C wzrost: 6-11 uczelnia: Kentucky rocznik:94

Wszechstronny podkoszowy, który mógłby znakomicie uzupełniać 21-latków Kyrie Irvinga oraz Dion Watersa. Mimo, iż w zespole są już młodzi podkoszowi: Tristan Thompson i Tyler Zeller to Noel jest całkiem innym graczem, który w przyszłości może stać się zawodnikiem formatu All – Stars.

2. Ben McLemore – Orlando Magic SG wzrost: 6-5 uczelnia: Kansas rocznik: 93

W obecnej sytuacji Magic potrzebują jakiegokolwiek wzmocnienia w ataku, a McLemore wydaje się znakomitym wyborem. Dość przeciętny koniec sezonu w jego wykonaniu sprawił, że raczej nie zostanie wybrany z jedynką. Pomimo to wydaje się być gotowym produktem, który od pierwszych meczy może stać się gwiazdą ekipy z Florydy. Dzięki dobremu rzutowi i motoryce znakomicie radzi sobie w ataku oraz jak na typowego strzelca całkiem przyzwoicie broni.

3. Otto Porter – Washington Wizards SF wzrost: 6-9 uczelnia: Georgetown rocznik: 93

Klub ze stolicy Stanów Zjednoczonych potrzebuje zawodnika z pozycji niskiego skrzydłowego, który uzupełniałby duet strzelecki: John Wall – Bradley Beal, a Porter wydaje się najlepszym zawodnikiem z jego pozycji w tym drafcie. Dzięki niesamowitym warunkom fizycznym oraz rzadko spotykanemu instynktowi może w przyszłości stać jednym z najlepszych obrońców w NBA. Całkiem możliwe, że były zawodnik uczelni Georgetown zostanie wybrany z jedynką, ponieważ na testach zrobił bardzo dobre wrażenie na przedstawicielach Cavs.

4.Victor Oladipo – Charlotte Bobcats SG/SF wzrost: 6-4 uczelnia: Indiana rocznik: 92

Drużyna z Charlotte potrzebuje zawodnika, który od pierwszego meczu będzie jednym z liderów zespołu. Oladipo w całym sezonie NCAA pokazał, że jest bardzo dojrzałym graczem, który w pełni jest gotowy na karierę w NBA.

5. Anthony Bennett – Phoenix Suns SF/PF wzrost: 6-7 uczelnia: UNLV rocznik: 93

Jeśli Bennett nie zostanie wybrany wcześniej to wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla Suns, ponieważ potrzebują skrzydłowego, który z powodzeniem mógłby grać zarówno pod koszem jak i na obwodzie. Absolwent UNLV z powodzeniem może uzupełniać takich graczy jak: Luis Scola, czy Michael Beasley.

6. Cody Zeller – New Orleans Pelicans C wzrost: 7-0 uczelnia: Indiana rocznik: 92

Pelicans potrzebują nowoczesnego mobilnego centra, który skutecznie wspierałby w walce podkoszowej Anthony Davis’a. Moim zdaniem Zeller jest zdecydowanie najlepszym centrem w drafcie. Absolwent uczelni Indiana jeszcze rok temu typowany był na pierwszym miejscu. Jak na swoje warunki fizyczne jest niezwykle wszechstronny.

7. Trey Burke – Sacramento Knigs PG wzrost: 6-6 uczelnia: Michigan rocznik: 93

Burke jest zdecydowanie najlepszym rozgrywającym w tym drafcie, co udowodnił prowadząc swoją uczelnie do finału NCAA. Niestety wyżej rozstawione zespoły nie potrzebują wzmocnień na tej pozycji. Możliwe, że skuszą się na niego Magic bądź Pelicans. Jednak jeśli nie zostanie wybrany to wręcz na pewno wybiorą go działacze Knigs, którzy potrzebują od zaraz rozgrywającego, który potrafi wziąć odpowiedzialność na swoje barki.

8. Shabazz Muhammad – Detroit Pistons SF wzrost: 6-6 uczelnia: UCLA rocznik: 92

Pistons mają spore braki na pozycji niskiego skrzydłowego i idealnym dla nich rozwiązaniem wydaje się być – Shabazz Muhammad (Oj długo będę się uczył tego imienia i nazwiska). Absolwent kalifornijskiej uczelni UCLA jest bardzo ekspresywnym i przy tym niezwykle skutecznym zawodnikiem, który powinien znacznie ożywić poczynania drużyny z Detroit zarówno w ataku jak i w obronie.

9. Alex Len – Minnesota Timberwoles C wzrost: 7-1 uczelnia: Maryland rocznik: 93

Len jest uważany za jednego z lepszych, jak nie najlepszych centrów w tym drafcie, ale mnie osobiście do siebie nie przekonał. Miałem przyjemność oglądać wiele meczów w wykonaniu pochodzącego z Ukrainy centra, ale tak naprawdę nigdy nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Oczywiście jest bardzo nowoczesnym zawodnikiem, jednak notowania w Top 5 moim zdaniem są zbyt na wyrost. Wątpliwe, że ekipa z Minnesoty będzie miała okazje go wybrać, ale jeśli tak się stanie na pewno nie przegapią takiej okazji.

10. Kentavious Caldwell-Pope – Trail Blazers SG wzrost: 6-6 uczelnia: Georgia rocznik: 93

Drużyna ze stanu Oregon ma ogromne braki na pozycji rzucającego obrońcy. Osamotniony Wesley Metthews to zdecydowanie za mało, jeśli ekipa Blazers chce walczyć o fazę play-off. Calldwell-Pope (kolejne ciężkie imię i nazwisko) wydaje się być bardzo rozsądnym wyborem, ponieważ jest bardzo dobrym obrońcą oraz niezłym strzelcem i idealnie mógłby uzupełniać wcześniej wspomnianego Metthews’a.

11. Michael Carter-Williams – Sixers PG/SG wzrost: 6-6 uczelnia: Syracuse rocznik: 91

Philadelphia 76ers po fatalnym sezonie potrzebują zawodnika, który odmieni zespół w ataku oraz znacząco odciąży Jrue Holiday’a. Absolwent uczelni Syracuse wydaje się trafnym wyborem, ponieważ znakomicie sobie radzi na pozycji rozgrywającego jak i rzucającego obrońcy. Carter-Williams z powodzeniem może odciążyć z części zadań w ataku oraz w obronie lidera drużyny Sixers, dając mu jeszcze większą swobodę w ataku.

12. Kelly Olynyk – Oklahoma City Thunder C wzrost: 7-0 uczelnia: Gonzaga rocznik: 91

Thunder mają spore problemy, jeśli chodzi o pozycję rezerwowego centra. Perkins to zdecydowanie za mało, jeśli chcą myśleć o zdobyciu mistrzostwa NBA. Moim zdaniem Kanadyjczyk to bardzo dobry wybór dla OKC, ponieważ jest on znacznie lepszy w ataku, niż Perk, a brak punktów z pomalowanego było główną przyczyną ich porażki w tegorocznej fazie play-off. Były uczelniany kolega Przemka Karnowskiego powinien w znaczącym stopniu uzupełnić tę lukę.

13. C.J. McCollum – Dallas Mavericks PG/SG wzrost: 6-3 uczelnia: Lehigh rocznik: 91

Ekipa Mavs potrzebuje niskiego zawodnika, którego głównym atutem jest atak, a właśnie takim graczem jest C.J. Oczywiście, jeśli ten rozgrywający nie zostanie wcześniej wybrany, ponieważ tkwi w nim ogromny potencjał i nie bez przyczyny porównywany jest do Sthepena Curry’ego. Opcją  rezerwową dla drużyny z Teksasu jest Niemiec – Dennis Schroeder.

14. Sergey Karasev – Utha Jazz SG/SF wzrost: 6-7 Rosja: Triumph rocznik: 93

Mimo młodego wieku w poprzednim sezonie był jedną z gwiazd silnej ligi rosyjskiej oraz rozgrywek EuroCup. Tkwi w nim ogromny potencjał jeśli chodzi o atak. Dzięki dobrym warunkom fizycznym oraz niezłej motoryce w przyszłości może stać się również bardzo dobrym defensorem. Uważany jest za jednego z najlepszych jak nie najlepszego gracza pochodzącego z Europy w tym drafcie. Ekipa Jazz na pewno nie przegapi takiej gratki.


Inni zawodnicy, na których warto zwrócić uwagę:

Dennis Schroeder – PG wzrost: 6-2 Niemcy ‘93
Giannis Adetokoubo – SF wzrost: 6-9 Grecja ‘94
Lucas Nogueria – C wzrost: 7-0 Brazylia ‘92
Shane Larkin – PG wzrost: 5-11 Miami ‘92
Mason Plumlee – PF wzrost: 6-11 Duke ‘90
Glen Rice Jr. – SG wzrost: 6-6 USA ‘91
DeShan Thomas – SF/PF wzrost: 6-6 Ohio State ‘91
Peyton Siva – PG wzrost: 6-1 Louisville ‘90
Jamaal Franklin – SG wzrost: 6-5 San Diego St. ‘91
Allen Crabbe – SG wzrost: 6-6 California ‘92  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz